Kolega po fachu ostatnio napisał, że fajnie by było gdyby ludzie przychodzili do osteopaty nie tylko z kontuzjami, ale także z katarem i gorączką. I tak właśnie jest. Wiedza o terapii czaszkowo-krzyżowej sprowadza się do leczenia kości, a możliwości tej dziedziny są dużo większe.

Osteopatia czaszkowo krzyżowa wpływa na te elementy naszego ciała, których załamanie może doprowadzić do nieodwracalnej utraty zdrowia.

Wszyscy wiemy, że przepływ płynu mózgowo rdzeniowego prowadzi do dobrego samopoczucia, natomiast stagnacja, bezruch prowadzą do choroby. Ważną przyczyną fizycznych zastojów jest zablokowanie umysłu i tak np. strach utrudnia przepływ życiodajnej energii. Chowamy je głęboko w tkankach i myślimy, że wszystko już minęło i jest ok. Ciało przypomni nam jednak o przeżytych emocjach i urazach w przyszłości. I to właśnie katar, infekcja może być tego następstwem. Bo pamiętajmy, ze w każdym z nas jest obszar ciała w których pozostał rodzaj pamięci o dawnych urazach i przeżytych emocjach. Możemy temu zapobiec korzystając z terapii bezpośrednio po przeżytym szoku czy wypadku.

John E. Upledger tak pisze ” Po latach badań wiemy, że każdy z nas posiada układ cranio-sacralny pulsujący rytmicznie każdego dnia naszego życia. Nauczyliśmy się monitorować go rękami w prawie każdej części ciała… możemy teraz gromadzić informacje o kondycji i funkcjonowaniu układu cranio-sacralnego w różnych częściach ciała”.

Przywracając prawidłowe  działanie rytmu czaszkowo-krzyżowego jestem w stanie poprawić funkcjonowanie układu nerwowego , hormonalnego i immunologicznego. Podczas sesji terapeutycznej uwalniam nagromadzone cysty energetyczne. Następuje uwolnienie somato-emocjonalne i pojawia się ciepło. Takie uwolnienie pozwala mi dotrzeć do  przyblokowanych zakamarków ciała, które na co dzień są nam nieznane i często blokują nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Sesja Czaszkowo krzyżowa jest bardzo przyjemna. Terapeuta otacza pacjenta miękkością i delikatnością swoich dłoni oraz spokojem umysłu. jednocześnie wywiera trwały i pozytywny wpływ na jego ciało i umysł. Pozwala rozwinąć świadomość ciała i zrozumieć przyczyny zaburzeń energetycznych, które prowadzą do chorób. Ułatwia pozbycie się fizycznych i psychicznych skutków traumy i negatywnych doświadczeń emocjonalnych.

Pamiętajmy, że to nie ciało choruje tylko nagromadzone w nim emocje. Pacjenci z którymi już dłużej pracuję nie dziwią się, że gdy przychodzą do mnie z kaszlem i bólem stóp to pracuję na wątrobie, albo gdy bolą ich plecy moje ręce kierują się do jamy brzusznej. Jak myślisz dlaczego? Bo ciało wie co musi uwolnić a ja tylko podążam za jego wskazówkami.

https://www.terapianalazurowej.pl/oferta/osteopatia-czaszkowo-krzyzowa

Halina Blonka

Tel 503056559

Szkoła Jogi Wrocław

Ośrodek Działań Społeczno Kulturalnych
"Piast"
ul. Rękodzielnicza 1
54-136 Wrocław

Poniedziałek

gr. początkujaca

09.:00-10:00

19:00-20:00

Wtorek

gr. zaawansowana

19:00-20:00

Środa

gr. początkujaca

09:00-10:00

19:00-20:00

Czwartek

gr. początkujaca
18:00-19:00

gr. zaawansowana

19:15-20:15

Piątek

gr. początkujaca

19:30-20:30

Hala Sportowa
ul. Kościuszki 39
Lutynia 55-330

gr. poczatkujaca

Poniedziałek

19:45-20:45

Środa

19:45-20:45

 

Szkoła Jogi Haliny Blonka Wrocław

+48 503 056 559

jogablonka@gmail.com

 

 

social facebook box blue icon        youtube icon        Instagram icon

 

 

warsztaty joga
zajecia joga